Záznam školení: Nový stavební zákon (nejen) pro samosprávy

12.10.2021

Nestihli jste naše online školení na nový stavební zákon? Nabízíme k zakoupení jeho záznam, v němž vás tým expertů z Frank Bold Advokáti, který se přímo podílel na tvorbě nového stavebního zákona, uvede do hlavních změn, jež aktuálně schválená legislativa přináší. Lektoři na téma nahlížejí především optikou samospráv, ale školení je vhodné i pro další zájemce o úvod do problematiky této rekodifikace. Zásadní reformu veřejné správy a jednu z největších novodobých změn v českém právu schválil 4. července 2021 Parlament ČR. Účinnost nabude 1. července 2023.

Zakoupit školení

Cena: 2 790 Kč bez DPH
Lektoři: Pavel Černý a Petr Bouda z Frank Bold Advokáti
Cena zahrnuje: přístup k videozáznamu a zaslání prezentace

Obsah školení

  • Základní principy rekodifikace
  • Instituce (stavební úřady)
  • Digitalizace, informační systémy stavební správy
  • Územní plánování, stavební uzávěry, plánovací smlouvy, náhrady, soudní přezkum územních plánů, požadavky na výstavbu
  • Proces povolení záměru, integrace rozhodování, základní požadavky na dokumentaci
  • Zrychlené řízení, kolaudace, odstraňování staveb, soudní přezkum povolení záměru
  • Časový harmonogram nabývání účinnosti nového stavebního zákona, souvislost s již účinnými změnami stavebního práva
  • Celkové zhodnocení, příležitosti, rizika, možnosti vývoje
  • V případě jakýchkoliv dotazů či technických obtíží se na nás neváhejte obrátit na e-mailu hana.husovska@frankbold.org nebo na tel.: +420 778 964 448.

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

O zákoně

Kdo plánuje stavět bytový dům, stráví několik let jen administrativou. Na tom, že povolování staveb je u nás zbytečně složité, se shodují investoři i obce.

Situaci má zlepšit nový stavební zákon, který 14. července 2021 schválil Parlament a účinnost nabude od 1. července 2023. Nová vláda aktuálně připravuje odkladovou i věcnou novelu, které mají posunout účinnost a posléze změnit některé části zákona.

Aktuální informace o chystaném zákonu vám přinášejí Frank Bold Advokáti. Jako spoluautoři původního návrhu zákona jsme přední experti na stavební právo a územní plánování v České republice.

Jaké nejdůležitější aspekty obsahuje nový stavební zákon? Přečtěte si 5 hlavních změn.

Balíček videokurzů

Ztratili jste se v tom, co a kdy přinese nový stavební zákon, s jakými změnami přichází vláda a co Vás v příštích měsících čeká?

Ať už podnikáte ve stavebnictví, působíte v samosprávě nebo třeba jen stavíte dům, za výhodnou cenu Vám nabízíme balíček obsahující aktuální hodinový videokurz, který Vám pomůže se v aktuální situaci zorientovat. Navíc dostanete i podrobné 3hodinové školení o celém novém stavebním zákoně.
více o videokurzech