Objednejte si školení

Pro Novinky.cz jsme komentovali rušení stavebních úřadů

19.9.2023

Advokát a partner ve Frank Bold Advokáti Pavel Černý, který se podílel na původní verzi Nového stavebního zákona, se pro Novinky.cz vyjádřil k rušení stavebních úřadů.

„Ze zákona vyplývá, že stavební úřady určitě zůstanou v obcích s rozšířenou působností, těch je dvě stě pět. Ty další budou určené vyhláškou,“ řekl Právu Pavel Černý, odborník na stavební právo z advokátní kanceláře Frank Bold.

Právě počet stavebních úřadů a jejich umístění je jednou z oblastí, jichž se budou týkat tzv. prováděcí předpisy, které mohou aplikaci zákona do praxe značně ovlivnit. Dosud ale nebyly zveřejněny.

V současné době funguje 694 obecních stavebních úřadů. Kolik jich ministerstvo pro místní rozvoj, do jehož gesce problematika spadá, přesně zruší, zatím není jasné. Mluvčí resortu Veronika Hešíková Právu řekla, že se „zásadní pokles počtu obecních stavebních úřadů nepředpokládá“.

Více čtěte v článku na Novinky.cz

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

Novinky na Váš e-mail

Zaregistrujte se a pošleme vám přehled hlavních změn, které přináší stavební zákon. Maximálně jednou měsíčně vám budeme posílat další novinky.

Registrovat se

Objednejte si školení

Naši experti se přímo podíleli na přípravě návrhu nového stavebního zákona i na připomínkování jeho novelizace. Nechte se provést změnami od právníků Frank Bold.

Objednat školení