Objednejte si školení

Pavel Černý komentoval pro časopis Ekonom novou podobu stavebního zákona

13.7.2023

Advokát a partner ve Frank Bold Advokáti Pavel Černý, který se podílel na původní verzi Nového stavebního zákona, se pro Ekonom.cz vyjádřil ke změnám, které současná podoba zákona přináší do oblasti digitalizace.

„Mělo by to znamenat, že úřady spolu budou komunikovat výhradně elektronicky a ve vztahu k účastníkům řízení to bude preferovaná varianta. Elektronicky by mělo být možné podávat žádosti i další písemnosti, přílohy, včetně všech dokumentací. Také by se takto dalo nahlížet do spisu,“ přiblížil Černý.

Právě digitalizace je jednou z oblastí, jichž se budou týkat tzv. prováděcí předpisy, které mohou aplikaci zákona do praxe značně ovlivnit a které dosud nebyly zveřejněny.

„Jde například o konkrétní podobu digitalizace, o konečný počet stavebních úřadů v obcích nebo o podrobné požadavky na výstavbu a dokumentaci staveb,“ upřesnil.

Více čtěte v článku na webu Ekonom.cz.

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

Novinky na Váš e-mail

Zaregistrujte se a pošleme vám přehled hlavních změn, které přináší stavební zákon. Maximálně jednou měsíčně vám budeme posílat další novinky.

Registrovat se

Objednejte si školení

Naši experti se přímo podíleli na přípravě návrhu nového stavebního zákona i na připomínkování jeho novelizace. Nechte se provést změnami od právníků Frank Bold.

Objednat školení