Květnové otázky Václava Moravce shrnují dosavadní dění okolo věcného návrhu stavebního zákona

20.5.2019

Rozhovor přináší přehled aktuálního dění okolo věcného záměru. Pozvání k diskuzi přijali Jan Farský (STAN), Klára Dostálová (ministryně pro místní rozvoj), Jan Kasl (předseda České komory architektů) a Filip Dienstbier (soudce Nejvyššího správního soudu).

Diskuze se věnuje následujícím tématům:

  • současný postup při stavebním řízení, rychlost procesu v mezinárodním srovnání
  • podoba věcného záměru nového stavebního zákona
  • definované cesty k zjednodušení výstavby, efektivita nových opatření v praxi
  • způsob tvorby věcného záměru, výhrady kritiků k zadání konstrukce zákona HK
Shlédnout celý rozhovor>>>

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

O zákoně

Kdo plánuje stavět bytový dům, stráví několik let jen administrativou. Na tom, že povolování staveb je u nás zbytečně složité, se shodují investoři i obce.

Situaci má zlepšit nový stavební zákon, který 14. července 2021 schválil Parlament a účinnost nabude od 1. července 2023. Nová vláda aktuálně připravuje odkladovou i věcnou novelu, které mají posunout účinnost a posléze změnit některé části zákona.

Aktuální informace o chystaném zákonu vám přinášejí Frank Bold Advokáti. Jako spoluautoři původního návrhu zákona jsme přední experti na stavební právo a územní plánování v České republice.

Jaké nejdůležitější aspekty obsahuje nový stavební zákon? Přečtěte si 5 hlavních změn.

Balíček videokurzů

Ztratili jste se v tom, co a kdy přinese nový stavební zákon, s jakými změnami přichází vláda a co Vás v příštích měsících čeká?

Ať už podnikáte ve stavebnictví, působíte v samosprávě nebo třeba jen stavíte dům, za výhodnou cenu Vám nabízíme balíček obsahující aktuální hodinový videokurz, který Vám pomůže se v aktuální situaci zorientovat. Navíc dostanete i podrobné 3hodinové školení o celém novém stavebním zákoně.
více o videokurzech