Objednejte si školení

Jihlavský deník.cz: Ministryně Dostálová v Jihlavě představila nový stavební zákon. Navzdory kritice

4.3.2020

Kritika a řada připomínek. Tak se odborníci i veřejnost staví k nové podobně stavebního zákona. Že je to dobrý návrh, chtěla ve čtvrtek dokázat ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v Jihlavě, kde debatovala s pracovníky stavebního úřadu. Nový stavební zákon bude vláda řešit na konci března a platit má od jara příštího roku.

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová má k novince řadu připomínek. Ve čtvrtek byla ráda za možnost popovídat si o tom s Klárou Dostálovou. „Ne na všem se s ministryní shodneme. Přesto jsem ráda, že zde můžeme být, ptát se a o problémech diskutovat,“ uvedla Koubová.

S novým stavebním zákonem má problém i Svaz měst a obcí ČR. Ten ve spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR ve společném dopise vyzval ministryni, aby kontroverzní návrh stáhla. „Návrh vykazuje tolik věcných i legislativních nedostatků, nemůžeme považovat za vhodný základ pro rekodifikaci stavebního práva,“ uvedl v dopise předseda svazu František Lukl.

Zdroj: jihlavsky.denik.cz

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

Novinky na Váš e-mail

Zaregistrujte se a pošleme vám přehled hlavních změn, které přináší stavební zákon. Maximálně jednou měsíčně vám budeme posílat další novinky.

Registrovat se

Objednejte si školení

Naši experti se přímo podíleli na přípravě návrhu nového stavebního zákona i na připomínkování jeho novelizace. Nechte se provést změnami od právníků Frank Bold.

Objednat školení