Jihlavský deník.cz: Ministryně Dostálová v Jihlavě představila nový stavební zákon. Navzdory kritice

4.3.2020

Kritika a řada připomínek. Tak se odborníci i veřejnost staví k nové podobně stavebního zákona. Že je to dobrý návrh, chtěla ve čtvrtek dokázat ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v Jihlavě, kde debatovala s pracovníky stavebního úřadu. Nový stavební zákon bude vláda řešit na konci března a platit má od jara příštího roku.

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová má k novince řadu připomínek. Ve čtvrtek byla ráda za možnost popovídat si o tom s Klárou Dostálovou. „Ne na všem se s ministryní shodneme. Přesto jsem ráda, že zde můžeme být, ptát se a o problémech diskutovat,“ uvedla Koubová.

S novým stavebním zákonem má problém i Svaz měst a obcí ČR. Ten ve spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR ve společném dopise vyzval ministryni, aby kontroverzní návrh stáhla. „Návrh vykazuje tolik věcných i legislativních nedostatků, nemůžeme považovat za vhodný základ pro rekodifikaci stavebního práva,“ uvedl v dopise předseda svazu František Lukl.

Zdroj: jihlavsky.denik.cz

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

O zákoně

Kdo plánuje stavět bytový dům, stráví několik let jen administrativou. Na tom, že povolování staveb je u nás zbytečně složité, se shodují investoři i obce.

Situaci má zlepšit nový stavební zákon, který 14. července 2021 schválil Parlament a účinnost nabude od 1. července 2023. Nová vláda aktuálně připravuje odkladovou i věcnou novelu, které mají posunout účinnost a posléze změnit některé části zákona.

Aktuální informace o chystaném zákonu vám přinášejí Frank Bold Advokáti. Jako spoluautoři původního návrhu zákona jsme přední experti na stavební právo a územní plánování v České republice.

Jaké nejdůležitější aspekty obsahuje nový stavební zákon? Přečtěte si 5 hlavních změn.

Balíček videokurzů

Ztratili jste se v tom, co a kdy přinese nový stavební zákon, s jakými změnami přichází vláda a co Vás v příštích měsících čeká?

Ať už podnikáte ve stavebnictví, působíte v samosprávě nebo třeba jen stavíte dům, za výhodnou cenu Vám nabízíme balíček obsahující aktuální hodinový videokurz, který Vám pomůže se v aktuální situaci zorientovat. Navíc dostanete i podrobné 3hodinové školení o celém novém stavebním zákoně.
více o videokurzech