Advokát Pavel Černý na ČRo Plus: Novela nového stavebního zákona je značným krokem zpět

27.10.2022

Návrh novely nového stavebního zákona je velmi problematický, především v oblasti povolovacích řízení. Upozorňuje na to platforma expertů i advokát Pavel Černý z kanceláře Frank Bold Advokáti, který vývoj legislativy dlouhodobě sleduje.

V čem je novela zákona nedostačující, vysvětlil pro Český rozhlas Plus v pořadu Téma dne.  „Jestliže bylo původním cílem předložení nového stavebního zákona zrychlení a zefektivnění řízení o povolení staveb, aby bylo maximum dílčích zájmů posuzováno v jednom komplexním řízení, tak předložená novela je v tomto směru značným krokem zpět,” říká advokát Černý.

Poslechněte si celý rozhovor níže (od času 11:25).

Máme největší tým na stavební právo v ČR. Jsme Vaši partneři pro správná rozhodnutí

Obraťte se na nás

O zákoně

Kdo plánuje stavět bytový dům, stráví několik let jen administrativou. Na tom, že povolování staveb je u nás zbytečně složité, se shodují investoři i obce.

Situaci má zlepšit nový stavební zákon, který 14. července 2021 schválil Parlament a účinnost nabude od 1. července 2023. Nová vláda aktuálně připravuje odkladovou i věcnou novelu, které mají posunout účinnost a posléze změnit některé části zákona.

Aktuální informace o chystaném zákonu vám přinášejí Frank Bold Advokáti. Jako spoluautoři původního návrhu zákona jsme přední experti na stavební právo a územní plánování v České republice.

Jaké nejdůležitější aspekty obsahuje nový stavební zákon? Přečtěte si 5 hlavních změn.

Balíček videokurzů

Ztratili jste se v tom, co a kdy přinese nový stavební zákon, s jakými změnami přichází vláda a co Vás v příštích měsících čeká?

Ať už podnikáte ve stavebnictví, působíte v samosprávě nebo třeba jen stavíte dům, za výhodnou cenu Vám nabízíme balíček obsahující aktuální hodinový videokurz, který Vám pomůže se v aktuální situaci zorientovat. Navíc dostanete i podrobné 3hodinové školení o celém novém stavebním zákoně.
více o videokurzech